TEL. +48 781 444 332

Wrastające paznokcie Bolesławiec Zgorzelec

Podolog, wieloletni specjalista w dziedzinie wrastających paznokci.

Wrastające paznokcie to problem, który może dotyczyć absolutnie każdego. Schorzenie to polega na wrastaniu się bocznej części płytki paznokcia w otaczający wał paznokcia. Na początku odczuwalny jest jedynie niewielki dyskomfort, który z czasem zamienia się w ból utrudniający codzienne funkcjonowanie. Należy pamiętać, że nieleczone schorzenie z czasem może doprowadzić do poważnych problemów np. związanych z rozwojem zakażenia i trudnościami w chodzeniu. Głównymi przyczynami wrastania paznokci są: uwarunkowania anatomiczne, nagły wzrost ciała i zmiana biomechaniki chodu, nadwaga, noszenie za ciasnego obuwia, częste chodzenie w butach na wysokim obcasie, nieprawidłowa higiena i nieumiejętne skracanie płytki i wiele innych.

Aby zakwalifikować problem do konkretnego stadium, stosuje się tzw. klasyfikację Heifetza, która składa się z trzech etapów: etapu pierwszego związanego z dolegliwościami bólowymi, obrzękiem i obecnością stanu zapalnego, etapu drugiego dotyczącego tych samych objawów i zauważalnej ziarnicy, etapu trzeciego – objawów występujących w etapie drugim, a także obecności wydzieliny ropnej i różnego rodzaju infekcji. Każdy, kto zauważy u siebie dolegliwości towarzyszące wrastającym paznokciom, powinien udać się na wizytę do podologa. Zabieg korekcji wrastającego paznokcia jest jednym z najtrudniejszych zabiegów w podologii, źle wykonany może doprowadzić do bardzo wielu powikłań. Dlatego bardzo ważne jest to, by podolog miał odpowiednie kwalifikacje oraz doświdczenie. Zarówno doświadczenie, jak i wykształcenie podologów z gabinetu Podoartist pozwala im łączyć metody terapii, a także indywidualnie traktować każdy z konkretnych przypadków.

Zapraszamy do kontaktu!
Zapraszamy do kontaktu

Lokalizacja

Garncarska 2D/1,
59-700 Bolesławiec

E–mail

biuro@podoartist.pl

Telefon

+48 781 444 332

Czym zajmuje się lekarz podolog?

Szukasz profesjonalnego lekarza podologa w Bolesławcu? W Podoartist świadczymy kompleksowe usługi związane z pielęgnacją i leczeniem chorób stóp. Mamy wieloletnie doświadczenie w podologii, poparte wyższym wykształceniem medycznym. Dzięki profesjonalnej kadrze specjalistów oraz wysokiej jakości sprzętom każdy Pacjent może uzyskać pozytywne efekty terapii. W Podoartist stworzyliśmy dla Wszystkich przyjazne i sterylne warunki oraz przestronne miejsce, w którym zadbaliśmy o estetykę wnętrza i świeże powietrze. Nasz lokal wyposażyliśmy w mechaniczny system wentylacji gwarantujący ciągłą wymianę powietrza oraz w urządzenia oczyszczające, które nieustannie filtrują powietrze ze wszelkich patogenów zagrażających zdrowiu. Zapraszamy do kontaktu!