TEL. +48 781 444 332

Usługi

Każdy jest przez nas traktowany indywidualnie oraz w ogromną empatią i zaangażowaniem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych usług.
KOMPLEKSOWY PEDICURE MEDYCZNY
Procedura obejmuje m.in. usunięcie bolesnych modzeli i odcisków, terapię pękających pięt, opracowanie paznokci oraz dobranie dermokosmetyków dedykowanych dla danego problemu. Pedicure medyczny nie tylko przywraca stopom estetyczny wygląd, ale przede wszystkim umożliwia wyleczenie patologicznych zmian. Zabieg jest zawsze poprzedzony dokładną diagnostyką, którą przeprowadza nasz podolog – specjalista wszechstronnie wykształcony w zakresie problematyki schorzeń stóp.
PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY
Podstawowy zabieg podologiczny to szereg czynności nie tylko o działaniu pielęgnacyjnym, ale również profilaktycznym. Polega na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych oraz usunięciu zrogowaceń. Na koniec nasze asystentki podologiczne wmasują indywidualnie dobrany preparat pielęgnacyjny.
Zabieg można połączyć z masażem relaksacyjnym albo zdrowotnym.
Najlepsze efekty daje regularne korzystanie z zabiegu, najlepiej co 1 lub 2 miesiące.
KOREKCJA WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA
Przy rozpoczęciu terapii wrastających lub wkręcających paznokci najważniejszym elementem jest skuteczna diagnostyka oraz doświadczenie podologa. Zabieg korekcji wrastającego paznokcia to jeden z trudniejszych zabiegów w podologii, nieprawidłowo wykonany może nieść dużo powikłań, dlatego tak ważne są kwalifikacje osoby go wykonującej.
Nasze doświadczenie oraz wykształcenie pozwalają nam na łączenie metod leczenia oraz indywidualne traktowanie każdego przypadku. Szybko, bezinwazyjne i praktycznie bezboleśnie odciążymy każdy paznokieć.
INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE
Indywidualnie spersonalizowane wkładki ortopedyczne dla każdego. Nasze dynamiczne wkładki są idealne zarówno dla dzieci, sportowców i diabetyków.

Stopy każdego z nas są różne, a często prawa różni się od lewej. U nas każdemu uformujemy w 100% indywidualne wkładki, dobrane do stóp pacjenta i jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Charakterystyczną cechą naszych wkładek jest dynamiczne wsparcie sklepienia stopy, dzięki któremu wkładki stymulują stopę do jej prawidłowej funkcjonalności.USUNIĘCIE BRODAWEK WIRUSOWYCH
Brodawki, nazywane potocznie kurzajkami, powstają wskutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (human papilloma virus). Zmiany mogą występować nie tylko na skórze stóp, ale również na dłoniach, łokciach, błonach śluzowych i na narządach płciowych. Doświadczony podolog jest w stanie ocenić stopień zaawansowania brodawek, a następnie zaproponować bezpieczne i skuteczne leczenie zmian. Metodę usuwania brodawek dostosowujemy indywidualnie do rodzaju zmian oraz predyspozycji pacjenta.
OCZYSZCZENIE ZAINFEKOWANYCH PAZNOKCI
Grzybica paznokci może pojawić się u osób w każdym wieku. Na zakażenie szczególnie narażeni są seniorzy, chorzy na cukrzycę, nowotwory, zaburzenia hormonalne lub pacjenci z osłabioną odpornością. Do czynników ryzyka zalicza się także palenie tytoniu, długotrwałą terapię antybiotykową, noszenie nieodpowiedniego obuwia i skarpet oraz złe nawyki higieniczne.
Leczenie grzybicy na własną rękę rzadko jest efektywne. Trzeba pamiętać, że terapia jest długotrwała i wymaga ścisłej współpracy pacjenta. Leczenie grzybicy paznokci zależy od stopnia zaawansowania schorzenia. W początkowych stanach zwykle stosuje się miejscowe preparaty przeciwgrzybicze. Mogą mieć one postać maści, kropli lub sprayu. W przypadku bardziej rozwiniętych infekcji konieczne jest włączenie antybiotykoterapii, a także dokładne oczyszczenie paznokci metodami mechanicznymi.
Zabieg polega na mało bolesnym i bardzo dokładnym usunięciu wszystkich patologicznych tkanek paznokcia
USUNIĘCIE ODCISKÓW
Odciski powstają na skutek intensywnego i skoncentrowanego ucisku na określone miejsca, powodując znaczne dolegliwości bólowe. Powstają na palcach i na podeszwach stóp. Szczególnie ważne jest, by nie doprowadzać do powstania dużych odcisków u osób chorych na cukrzycę i miażdżycę – próba samodzielnego usunięcia takiego odcisku może prowadzić u tych pacjentów do rozwoju trudno gojących się ran.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny i polega na mechanicznym usunięciu nadmiaru zrogowaciałego naskórka ścinany za pomocą skalpela oraz specjalistycznych narzędzi w celu precyzyjnego wydobycia rdzenia z głębszych warstw skóry. Zabieg nie niesie za sobą ryzyka negatywnych następstw i powikłań pod warunkiem zachowania procedur w przypadku osób chorych na cukrzycę oraz miażdżycę.
MASAŻ LIMFATYCZNY I MASAŻ RELAKSACYJNY
Masaż limfatyczny kończyny dolnej poprawia nie tylko przepływ limfy, ale również między innymi transport wody i soli mineralnych. Zabieg szczególnie polecany w przypadku:
niewydolności układu krążenia,
obrzęków,
niektórych stanów pourazowych,
regeneracji po wysiłku,
wspomagania gojenia ran

Masaż relaksacyjny stóp z pewnością przyniesie im ulgę. Delikatne głaskanie, ugniatanie i masowanie to przepis na doskonały relaks. Stopy, zmęczone po cały dniu chodzenia i noszenia ciężarów, zasługują na chwile ukojenia i porządny, regularny masaż.
Masaż polecamy łączyć z zabiegiem pedicure.
PROTETYKA PAZNOKCI
Protetyka paznokcia to zabieg, który nie boli, a pozwala odzyskać zdrowo wyglądające paznokcie i tym samym utraconą pewność siebie. Rekostrukcja umożliwia odbudowę zniszczonych oraz nawet mocno zniekształconych paznokci.
Paznokcie uszkodzone mechanicznie, łamliwe, nierówne można poddać rekonstrukcji praktycznie od razu. W przypadku stwierdzenia zakażeń grzybiczych konieczne jest uprzednie wyleczenie i oczyszczenie paznokcia.

Protezy paznokci są długotrwałe, a wygląd sztucznej płytki jest bardzo realistyczny.
STOPA CUKRZYCOWA
Nasz podolog profesjonalnie oceni stan stóp oraz wykona tzw. pedicure leczniczy, który poprawi kondycję skóry i paznokci, a także bezpiecznie usunie zgrubienia skóry, odciski i modzele. Ponadto gdy zajdzie konieczność wykonamy indywidualne wkładki odciążające, które zmniejszą ryzyko powstawania uszkodzeń skóry i innych nieprawidłowości w obrębie stóp albo wspomogą proces gojenia ran.
ZABIEGI DLA SENIORA
Osoby powyżej 65. roku życia są szczególnie narażone na zagrożenia wynikające z zaniedbań w obrębie stóp. Zaburzenia krążenia, deformacje, cukrzyca oraz inne choroby przewlekłe to tylko niektóre źródła problemów podologicznych. Aby zapobiec powstawaniu i nasilaniu się problemów ze stopami, niezbędna jest specjalistyczna opieka podologiczna.

WKŁADKI ODCIĄŻAJĄCE/ORTOZY/I INNE ODCIĄŻENIA
Aby zapobiegać powstawaniu odcisków, pękaniu pięt oraz przyspieszyć gojenie się ran i owrzodzeń w obrębie stopy oferujemy naszym pacjentom indywidualne wkładki odciążające oraz inne ortozy wykonywane podczas umówionej wcześniej wizyty.