TEL. +48 781 444 332

Skracanie paznokci seniorom Bolesławiec

Stopy seniora wymagają szczególnej troski❗️

Skóra staje się pergaminowo cienka, sucha i łuszcząca. Na skutek  problemów z nieprawidłowym krążeniem dochodzi do patologii wzrostu i struktury płytki paznokciowej oraz zaburzeń rogowacenia skóry. Paznokcie robią się grube i sprawiają trudności w podstawowej pielęgnacji. Niesprawne nogi mają ogromny wpływ na życie starszej osoby, uniemożliwiając samodzielność – czasami również w najbardziej podstawowych i codziennych czynnościach. Wpływa to nie tylko na seniora, ale całą rodzinę.
Częstym problemem osób starszych są odciski, które powstają nawet pomimo noszenia wygodnego obuwia, co wynika m.in. z deformacji stóp, do których dochodzi wraz z upływem lat.

Opiekując się osobą starszą, należy zwrócić uwagę także na stan jego paznokci – które mogą być grube i niezdrowo zabarwione.
Z tych powodów nie zawsze samodzielna pomoc bliskich może okazać się wystarczająca. Szczególnie w przypadku, np. osób chorych na cukrzycę i z zaburzeniami krążenia, aby wyeliminować ryzyko powikłań i amputacji, warto zapisać seniora na wizytę u specjalisty – podologa.
W naszym centrum posiadamy wieloletnie doświadczenie w praktyce podologicznej, oprócz wiedzy zapewniamy gabinety wyposażone w sprzęt do specjalistycznej diagnostyki aby holistycznie zadbać o Wasze stopy.


 

Zapraszamy do kontaktu

Lokalizacja

 

Garncarska 2D/1,
59-700 Bolesławiec

 

E–mail

 

biuro@podoartist.pl

 

Telefon

 

+48 781 444 332

 

Czym zajmuje się podolog?

Szukasz profesjonalnego  podologa w Bolesławcu? W Podoartist świadczymy kompleksowe usługi związane z pielęgnacją i terapią chorób stóp. Mamy wieloletnie doświadczenie w podologii, poparte wyższym wykształceniem medycznym. Dzięki profesjonalnej kadrze specjalistów oraz wysokiej jakości sprzętom każdy może uzyskać pozytywne efekty terapii. W Podoartist stworzyliśmy dla Wszystkich przyjazne i sterylne warunki oraz przestronne miejsce, w którym zadbaliśmy nie tylko o estetykę wnętrza, ale przede wszystkim o gabinety wyposażone w specjalistyczny sprzęt najwyższej klasy. Bolesławiec, dzięki naszym staraniom w niczym nie odstaje od największych miast. Na miejscu, bez konieczności dalekich dojazdów, zdiagnozujemy i przeprowadzimy skuteczne terapie większości problemów w obrębie stóp.

 

 

Zapraszamy do kontaktu!