TEL. +48 781 444 332

Co gdy bolą plecy, kolana… stopy Bolesławiec

Pełna i holistyczna diagnostyka w naszym gabinecie podologicznym ma ogromne znaczenie terapii patologii zlokalizowanych nie tylko w obrębie samych stóp, ale również całego łańcucha kinematycznego. Najmniejsze asymetrie w ustawieniu stóp mogą świadczyć o istnieniu nieprawidłowości w wyższych piętrach aparatu ruchu, a tym samym najmniejsze symptomy w obrębie stóp mogą świadczyć o zaburzeniach biomechaniki.

Cały transfer energii podczas ruchu przekazywany jest z jednego szczebla na kolejne. Obrazowo – koślawiąc jeden element łańcucha, wpływamy negatywnie na drugi, który przekazuje siły dalej...

Jeśli przyczyna zaburzeń tkwi w stopach, zaniedbane problemu może doprowadzić m.in. do:

  1. bólów kręgosłupa
  2. skoliozy oraz innych deformacji
  3. nierównomiernego obciążenie stawu kolanowego i przyspieszenia zmian zwyrodnieniowych kolana,
  4. zmian zwyrodnieniowych biodra,
  5. wad zgryzu.

Pierwsze dolegliwości bólowe kolan, odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub barku są sygnałami, które daje nasze ciało sugerując przeciążenia oraz potrzebę korekcji w obrębie łańcucha kinematycznego, nie zapominając o stopach.

Indywidualne, dynamiczne wkładki ortopedyczne Bolesławiec wspomagają terapię wad stóp, korzystnie wpływając na całą postawę ciała. Są doskonałym uzupełnieniem  fizjoterapii u pacjentów z chorobami kręgosłupa, wadami stóp oraz schorzeniami stawów. 

Wczesne zdiagnozowanie nieprawidłowości pozwala na szybkie wdrożenie ukierunkowanej na przyczynę dolegliwości terapii, nie zwlekaj i umów się na badanie swoich stóp Bolesławiec.

W naszym gabinecie dysponujemy najnowocześniejszym skanerem 3D do komputerowej analizy stóp, który precyzyjnie i nieomylnie wspomoże przeprowadzenie ukierunkowanej diagnostyki.
Zapraszamy do kontaktu

Lokalizacja

Garncarska 2D/1,
59-700 Bolesławiec

E–mail

biuro@podoartist.pl

Telefon

+48 781 444 332

Czym zajmuje się podolog?

Szukasz profesjonalnego specjalisty podologa w Bolesławcu? W Podoartist świadczymy kompleksowe usługi związane z pielęgnacją i leczeniem chorób stóp. Mamy wieloletnie doświadczenie w podologii, poparte wyższym wykształceniem medycznym. Dzięki profesjonalnej kadrze specjalistów oraz wysokiej jakości sprzętom każdy Pacjent może uzyskać pozytywne efekty terapii. W Podoartist stworzyliśmy dla Wszystkich przyjazne i sterylne warunki oraz przestronne miejsce, w którym zadbaliśmy nie tylko o estetykę wnętrza, ale przede wszystkim o gabinety wyposażone w specjalistyczny sprzęt najwyższej klasy. Bolesławiec, dzięki naszym staraniom, wykształceniu oraz wyposażeniu w najlepszy sprzęt do diagnostyki w niczym nie odstaje od największych miast. Na miejscu, bez konieczności dalekich dojazdów, zdiagnozujemy i przeprowadzimy skuteczne terapie większości problemów w obrębie stóp.

Zapraszamy do kontaktu!